Віднесення правлінням ПриватБанку заборгованості компаній Ігоря Коломойського до збитку не вплине на стан капіталу та його показники.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова у інтерв’ю журналістам, передає «Інтерфакс-Україна».

«Нам відомо про цю ситуацію. Вона пов’язана з тим, що отримане у власність в рахунок погашення проблемних кредитів майно не було оформлене належним чином. Відповідно ПриватБанк був вимушений відновити ці кредити на балансі та сформувати резерви. Але це майно уже було зареєстрованим, тому на фінансовий стан ця операція впливу не матиме», — заявила Рожкова.

Вона також додала, що за результатами стрес-тестування Нацбанку, жоден з державних банків не потребує додаткового вливання капіталу.

9 жовтня стало відомо, що правління ПриватБанку ухвалило рішення про віднесення заборгованості компанії Коломойського на 5,9 мільярдів гривень до збитків. Крім цього, банк напривив заяву до прокуратури з приводу завдання колишніми власниками збитків.

Напередодні у ПриватБанку повідомили, про продаж своєї частки у гірськолижному курорті «Буковель», а також продає низки готельних комплексів, що перебували у власності банку.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

Поділитись: