Суд залишив під вартою підозрюваного в нападі на Михайлика, який має інвалідність
Колегія суддів Апеляційного суду залишила в силі рішення Київського районного суду щодо підозрюваного у скоєнні нападу на активіста Олега Михайлика Торніке Герасіна.
Колегія суддів Апеляційного суду залишила в силі рішення Київського районного суду щодо підозрюваного у скоєнні нападу на активіста Олега Михайлика Торніке Герасіна.
Про це повідомляє кореспондентка Громадського.
Колегія суддів ухвалила рішення залишити Торніке Нагладзе в СІЗО.
Сторона захисту вважає неправомірним таке рішення. Адвокат надав суду матеріали з відеореєстраторів та камер спостереження, які підтверджують, що у момент скоєння злочину підозрюваний перебував в іншому місці.
Крім того, Нагладзе не може самостійно пересуватися та за станом здоров'я потребує допомоги лікарів. За словами сторони захисту, його стан здоров'я почав погіршуватися через перебування у слідчому ізоляторі.
Зі свого боку прокуратура нагадала суду інцидент, що відбувся у міській лікарні №1, коли родичі підозрюваного влаштували сутички з правоохоронцями. Прокурор вважає, що зміна запобіжного заходу призведе до того, що Торніке Герасін втече з України, намагаючись таким чином уникнути покарання.
Через брак часу апеляцію щодо двох інших підозрюваних у нападі на Михайлика перенесли на 10 жовтня.
Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті.
Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.
У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.
До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.
Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика.
Управління Нацполіції Одеської області відкинуло звинувачення громадськості в тому, що правоохоронці зволікають з розслідуванням нападу на активіста Олега Михайлика.
Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.
25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності.
27 вересня суд взяв під варту на 2 місяці підозрюваного в нападі на Михайлика. Підозрюваному Лаші Герасіну обрали запобіжний захід без права на заставу.
Аналогічний запобіжний захід обрали підозрюваному з інвалідністю, брату Лаші Герасіна, Торніке Герасіну. До зали суду його доправили на каталці.
Після оголошення запобіжного заходу Герасіну в залі сталися сутички. Бійці КОРДу відтіснили від підозрюваного родичів, після чого Герасіна повезли до СІЗО.
Також 60 діб у СІЗО пробуде третій підозрюваний Манучар Варшанідзе.
Михайлк заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція.
Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.
31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.
Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.
У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.