Судами за ПриватБанк Коломойський хоче домогтися зняття всесвітнього арешту зі своїх активів — банкір
За допомогою рішень судів у справі про націоналізацію ПриватБанку його колишній власник, Ігор Коломойський, намагається домогтися зняття всесвітнього арешту, який на його активи наклав Високий суд Англії.
Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив інвестиційний банкір Сергій Фурса.
«Якщо локальні українські суди визнають, що держава діяла незаконно, то з цим рішенням пан Коломойський прийде до Лондона і скаже: «Ну давайте, закривайте проти мене справу, розморозьте активи, я тут ні в чому не винен». Це велика гра, і вона присвячена намаганню пана Коломойського звільнити свої активи від заморозки, накладеної Лондонським судом», — повідомив Фурса.
За його словами, розгляд апеляції на рішення судів щодо Коломойського має відбутися наприкінці квітня-початку травня. Наразі ризиків для банківської системи рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку немає. Водночас у середньостроковій перспективі ризики все ж існують.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.
- Наразі рішення судів ще не набуло законної сили, їх планують оскаржувати.
- У ЧЕСНО виявили, що судді, які ухвалили рішення щодо націоналізації ПриватБанку, приховували майно.
- У штабі кандидата у президенти України Володимира Зеленського повідомили, що рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку доводить «провал судової реформи» в України. Пізніше сам кандидат повідомив, що у разі обрання президентом «буде робити все, щоб забезпечити стабільну роботу ПриватБанку».
- У ПриватБанку заявили, що рішення суду не вплине на його роботу, сам банк має достатні запаси коштів, щоб розрахуватися з клієнтами.
- Увечері, 18 квітня, президент Петро Порошенко звернувся до народу та заявив, що судове рішення на користь Коломойського може призвести до дефолту. Згодом Порошенко скликав засідання РНБО, де доручив НБУ забезпечити відділення ПриватБанку готівкою та не допустити паніки серед громадян.
- Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський, заявив, що суд ухвалив рішення на його користь тому, що «чинний президент України — його маріонетка». Також олігарх додав, що насправді ПриватБанк є збитковим, а прибуток, який банк показує у своїй звітності, формується за рахунок державних облігацій, якими ПриватБанк докапіталізували після націоналізації.
- Рішення суду засудили у США та ЄС, де вважають, що суд має взяти до уваги аудиторські висновки, які підтверджують, що перед націоналізацією з ПриватБанку вивели 5,5 мільярда доларів.