Тарифи на електрику зростуть на 14%, якщо збережуться чинні темпи встановлення «зелених» електростанцій — Укренерго
Голова державного Укренерго заявив, що якщо збережуться чинні темпи встановлення альтернативних електростанцій та не буде замінено систему «зеленого тарифу», то у 2020 році тариф для кінцевих споживачів зросте на 14%.
Про це повідомив голова Укренерго Всеволод Ковальчук під час енергетичного форуму 16 квітня, передає «Інтерфакс-Україна».
Проблемою встановлення електростанцій, що виробляють енергію з альтернативних джерел, є те, що вартість цієї енергії є набагато вищою, за вартість традиційної електроенергії. Водночас виробництво цієї енергії непостійне. Так, сонячні електростанції виготовляють електроенергію лише вдень, а вітрові — лише у вітряну погоду.
Для того, аби згладжувати обсяги виробництва альтернативної енергії, державі необхідно збудувати маневрові потужності, які б акумулювали надлишки виробленої електроенергії та використовували їх у пікові години споживання.
За розрахунками Укренерго, без встановлення таких маневрових електростанцій, енергетична система України може прийняти близько 3 гігаватів сонячних електростанцій та 1,75 гігавата вітрових. Ці потужності можуть ввести в експлуатацію вже до кінця 2019 року.
У разі їхнього запуску збільшиться кінцева вартість електроенергії для споживачів.
Зазначимо, що систему «зеленого тарифу» в Україні намагаються замінити на систему аукціонів з продажу електроенергії. Це має зменшити вартість на таку енергію та навантаження на вартість електрики для кінцевих споживачів.
Зазначимо, що протягом першого кварталу 2019 року Україна ввела в експлуатацію 862 мегавати альтернативних електростанцій — це на 16% більше, ніж за весь 2018 рік.
Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, ніж роком раніше.
Водночас протягом 2019 року в альтернативну енергетику України планують залучити 4 мільярди євро інвестицій.
Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.
6 вересня Україна підписала з норвезькою компанією NBT договір про будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, неподалік від адміністративної межі з Кримом.