У Львові люди вийшли на протести проти «формули Штайнмайєра»
У Львові близько тисячі людей зібралися на акцію «Ні капітуляції» біля пам’ятника Тарасові Шевченку на проспекті Свободи.
Серед учасників мітингу були представники політичних партій, зокрема «Європейської солідарності» та «Голосу», а також громадських організацій: «Комітет майдану Львівщини», «Національний корпус» та «Правий сектор». Партійної символіки на мітингу не було, мітингарі тримали державні прапори України, передає кореспондент hromadske.
Люди висловили протест проти ухвалення так званої «формули Штайнмаєра», яка передбачає запровадження закону про «особливий статус» окупованої частини Донбасу після проведення там місцевих виборів, відповідно до законодавства України. Активісти запропонували власні «червоні лінії», порушення яких свідчитиме про здачу національних інтересів. Це, зокрема, скасування мовного закону та закону про декомунізацію, а також відведення військ від лінії розмежування на Донбасі.
Правоохоронці порушень під час акції не зафіксували.
Нагадаємо, 6 жовтня на Майдані влаштували віче «Ні капітуляції» проти так званої «формули Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.