У Сенат США внесли проект закону щодо санкцій проти РФ через напад на українські судна
В американський Сенат внесли законопроект «Про захист від агресії Кремля» з новими санкціями проти Росії через напад на українські судна біля Керченської протоки та втручання у внутрішні справи інших країн.
Як повідомляється на сайті комітету Сенату США з міжнародних відносин, через спроби РФ підірвати демократичні інститути в інших країнах передбачені обмежувальні заходи проти інвестицій в російському нафтогазовому секторі, суверенного боргу РФ, кібер-сектору, банківського сектору, а також стосовно політиків, олігархів і членів їхніх сімей, які причетні до «незаконної та корупційної діяльності від імені Володимира Путіна».
Другу частину санкцій пропонується запровадити через агресію Росії проти України, зокрема через напад на українські кораблі і захоплення в полон моряків. Так, документ передбачає санкції стосовно 24 агентів ФСБ, причетних до нападу на українські судна, щодо енергетичних проектів РФ за межами країни та сектору видобутку сирої нафти.
Також законопроект передбачає обмежувальні заходи щодо суднобудівного сектору РФ, якщо Москва буде порушувати свободу судноплавства в Керченській протоці або будь-де в світі.
Як зазначає Reuters, цей законопроект є більш жорсткою версією документа, який сенатори пропонували в серпні 2018 року і який у підсумку не ухвалили. Новий пакет санкцій представили республіканець Ліндсі Грем та демократ Боб Менендес.
За інформацією телеканалу «Дождь», на фоні новини про цей законопроект російський рубль втратив 40-50 копійок до долара та євро.
Раніше спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомляв, що ЄС та США обговорюють нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці.
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
Після захоплення усіх українціввзяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків
Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів. Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків