Україна домовляється з РФ про очищення трубопроводу «Дружба» від забрудненої нафти
Україна проводить переговори з Росією щодо звільнення щонайменше однієї гілки трубопроводу «Дружба» від забрудненої нафти для того, аби відновити її транзит до ЄС.
Про це повідомив заступник генерального директора Укртранснафти Андрій Пасішник, передає «Інтерфакс-Україна».
«Для відновлення транзиту до ЄС необхідно звільнити хоча б одну гілку «Дружби» від некондиційної (забрудненої — ред.) нафти. Зараз місце зберігання цієї нафти є предметом переговорів з Росією, черговий раунд яких відбудеться 14 травня», — повідомив Пасішник.
Напередодні повідомлялось, що біля портів ЄС стоять щонайменше 10 танкерів із забрудненою російською нафтою, яку ніхто не хоче приймати. У Міненерго РФ заявляли, що планують остаточно відновити постачання незабрудненої нафти до кінця травня.
Раніше у слідчому комітеті РФ повідомили, що причиною забруднення російської нафти стало те, що постачальники хотіли приховати розкрадання на суму 15 тисяч доларів. У цій справі затримали перших чотирьох людей.
Внаслідок забруднення у Росії було приведено у непридатний для експлуатації стан 8 резервуарів з нафтою, а у трубопроводі «Дружба» виявилось 5 мільйонів тонн забрудненої нафти, непридатної для експлуатації. Збитки від постачання забрудненої нафти лише у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
Нагадаємо:
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.
- 30 квітня Білорусь повністю припинила постачання нафти трубопроводом «Дружба» через наявність у ньому забрудненої нафти.
- 2 травня у Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену нафту з Росії. 6 травня Укртранснафта повідомила, що незабруднена російська нафта дійшла до України і що наразі Україна готова відновити її транзит до ЄС.