Україна обговорює з МВФ залучення додаткових $3,5-4 млрд для боротьби з коронавірусом — Офіс президента

Додаткові потреби України у зовнішньому фінансуванні, які виникли у зв’язку з поширенням коронавірусу, складають близько 3,5—4 мільярд доларів. Ці кошти Україна розраховує отримати від міжнародних кредиторів, зокрема Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомила заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів під час зустрічі з «Європейською бізнес-асоціацією», передає «Інтерфакс-Україна».

«Тільки на боротьбу з коронавірусом ми вже очікуємо додаткову потребу у розмірі близько 3,5-4 мільярда доларів. Це ті розрахунки, які ми обговорюємо, зокрема з МВФ», — повідомила Ковалів.

За її словами, за ці кошти мають додатково профінансувати медицину, зокрема збільшити зарплати лікарям.

Зазначимо, що напередодні у Нацбанку повідомляли, що Україна претендує на щонайменше 2 програми підтримки МВФ, спрямовані на подолання наслідків коронавірусу. Рішення про виділення коштів в межах цих програм не залежить від виконання Україною вимог МВФ щодо основної програми співпраці (на 5,5 мільярда доларів).

Також у Національному банку України повідомили, що переговори з Міжнародним валютним фондом щодо виділення допомоги на протидію коронавірусу продовжуються, а їхні результати очікуються протягом декількох тижнів.

Раніше президент дав розпорядження Мінфіну домовитися з МВФ про виділення фінансової допомоги Україні у зв'язку з пандемією коронавірусу. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Україна «просувається вперед» у переговорах з фондом.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.