Україна від початку року зменшила імпорт нафти, але збільшила імпорт пального
За перші 4 місяці 2019 року Україна імпортувала на 31,4% менше нафти, ніж за аналогічний період 2018 року. Однак імпорт нафтопродуктів, зокрема пального, навпаки зріс — на 21,7%.
Така інформація міститься в оперативних даних Державної фіскальної служби України, передає «Інтерфакс-Україна».
Так, нафти Україна закупила закордоном на 93,7 тисячі тонн менше, ніж у перші 4 місяці 2018 року. Більшість нафти купували в Азербайджані — 97,6%. Решту — у Латвії.
Водночас від початку року суттєво зріс імпорт нафтопродуктів — загалом на 21,7%. При цьому, у квітні 2019 року він зріс майже у 1,5 раза — на 44,4% проти відповідного періоду 2018 року. Більшість пального Україна імпортувала з Росії (43,1%) та Білорусі (36,2%).
У квітні 2019 року Україна збільшила імпорт пального з Росії через побоювання, пов’язані з припиненням постачання нафтопродуктів з цієї країни, пов’язане з рішенням російського уряду.
2 травня у Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену нафту з Росії. 6 травня Укртранснафта повідомила, що незабруднена російська нафта дійшла до України і що наразі Україна готова відновити її транзит до ЄС.
Нагадаємо:
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.
- 30 квітня Білорусь повністю припинила постачання нафти трубопроводом «Дружба» через наявність у ньому забрудненої нафти.