Українських моряків оглянули лікарі у СІЗО «Лефортово» — правозахисники
Співробітники Громадської наглядової комісії Москви (ГНК), яка контролює збереження прав людей у місцях позбавлення волі, відвідали поранених українських моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку.
За словами співробітників комісії, рани у моряків загоїлись, а стан здоров’я став стабільний. Утім зазначають, що є невеликі скарги після поранення. Наприклад, біль у ногах, проте лікарі вже видали ліки та призначили уколи.
Секретар ГНК Іван Мельников додав, що скоро моряків відвідає лікар-офтальмолог.
«Вони оцінюють надану їм медичну допомогу як задовільну. Ми також рекомендували адміністрації ізолятора вивести їх для огляду в державну лікарню», — сказав Мельников.
26 січня всіх трьох поранених моряків, Андрія Артеменка, Василя Сороку та Андрія Ейдера перевели до СІЗО «Лефортово».
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.
16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків
Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.
Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків