Уряд не став переводити податкову міліцію до ДПС та залишив її у фіскальній службі
Кабінет міністрів України ухвалив рішення підпорядкувати Податкову міліцію Державній фіскальній службі замість того, щоб перепідпорядкувати її новоствореній Державній податковій службі.
Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.
«Кабмін за поданням Мінфіну сьогодні тимчасово до створення нового Бюро фінансових розслідувань залишив повноваження податкової міліції в ДФС», — повідомила Маркарова.
За її словами, уряд планує створити новий орган, що замінить податкову міліцію. Працівників до цього органу набиратимуть на конкурсній основі. «Тому немає ніякого сенсу зараз переводити в рамках реорганізації частину податкової міліції в Нову ДПС без конкурсів, щоб через 4 місяці знову переводити чи звільняти», — зазначила Маркарова.
Також міністерка запевнила, що до створення Бюро фінансових розслідувань, податкова міліція продовжуватиме працювати та виконувати свої функції.
«Тому радість декого щодо 4 місячної безкарності була трохи передчасною», — зазначила міністерка.
27 липня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк заявив, що законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань мають підготувати до кінця серпня 2019 року.
Раніше голова Податкової служби Сергій Верланов повідомляв, що законопроєкт про Службу фінансових розслідувань буде одним з перших, які проголосує новий парламент.
Міністерство фінансів представило законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який наразі обіймає посаду секретаря РНБО. Через місяць тодішній Порошенко виступив за її невідкладне створення.
19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроєкт про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.
Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.
Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку, прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.
Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.