В Антикорупційному суді заявили про «певну правову невизначеність», яка створює ризики
Верховна Рада має ухвалити закон, який прибере правову невизначеність щодо роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС), заявив заступник голови суду Євген Крук.
«Наразі є конфлікт норм, певна невизначеність із підсудністю ВАКС, і вона має бути усунена. Вона може бути усунена як в бік зменшення кількості справ, так і в бік більшої кількості», — сказав він у ефірі програми «Нині вже» на hromadske.
Суддя пояснив, що ВАКС має за законом чітко отримати повноваження на розгляд справ або виключно Національного антикорупційного бюро, або й на розгляд інших корупційних справ. У справах НАБУ корупційні суми набагато вищі за інші, додав він.
«Суду можуть залишити близько 200 справ, які розслідує НАБУ, або 3 600 всіх справ, включно з тими, в яких брали участь інші правоохоронні органи. Там суми набагато менші за 500 тисяч», — сказав Крук.
Суддя нагадав, що президент Володимир Зеленський згадував про це і пообіцяв допомогти вирішити питання.
Крук наголосив, що ухвалення такого законопроекту дуже важливе, бо є ризик скасування вироків суду через Європейський суд з прав людини.
«В ЄСПЛ є стаття 6, яка вимагає, щоби справа слухалася судом, встановленим законом. Якщо буде певна невизначеність, чи є ми судом, встановленим законом, це може бути підставою для скасування рішення», — пояснив він.
Нагадаємо, Виший антикорупційний суд запрацював в Україні 5 вересня.
Як відомо, у травні головою суду обрали Олену Танасевич. Заступником голови Антикорупційного суду обрали суддю Євгена Крука.
- 7 червня 2018-го Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.
- 11 квітня 2019-го президент Петро Порошенко призначив на посади 38 суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
- 6 липня 2019-го Антикорупційний суд отримав будівлю у Києві.
Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.