У Мінреінтеграції пропонують іншим країнам допомогти телеканалу ATR, бо у бюджеті не передбачили пряме фінансування

У законі про державний бюджет на 2021 рік немає згадки про пряме фінансування засобів масової інформації, які мовлять на тимчасово окупованих територіях, тому профільне міністерство звернулося до інших країн по допомогу кримськотатарському телеканалу ATR.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, у держбюджеті для його відомства передбачили виділення 50 млн гривень на фінансування всіх ЗМІ, які мовлять на окуповані території. Кошти розподілятимуть на конкурсних засадах, згідно із законодавством, що регулює публічні закупівлі. Однак про пряме фінансування там не йдеться.

«Питання — не до мене, а до нової редакції закону про бюджет. Адже в минулі роки був прямий запис про фінансування приватної компанії «Атлант-Ф», яка є власником каналу ATR, а цього року такого запису немає», — повідомив Резніков.

Віцепрем’єр зазначив, що на сайті міністерства опублікували інформацію про те, як уряд проводитиме процедуру конкурсу. Він переконаний, що ATR як єдиний мовник кримськотатарською мовою переможе й отримає частину цих коштів.

Водночас Резніков зауважив, що зацікавленість в участі у конкурсі виявили також радіо «Крим. Реалії», «Громадське радіо», «Чорноморська ТРК», «Вільне радіо», ТРК «Донбас онлайн» та ще низка ЗМІ, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані території Донеччини й Луганщини та Криму.

Віцепрем’єр зауважив, що питання фінансування телеканалу ATR порушувалося під час зустрічі з віцемаршалкою польського Сейму Малгожатою Госевською під час його візиту до Варшави 3 лютого.

«Моя співрозмовниця запропонувала ідею звернутися до міжнародних партнерів України з проханням про надання фінансової підтримки телеканалу. Я вже підписав та надіслав на адресу низки країн власне звернення з проханням розглянути можливість фінансової підтримки ATR. Направляємо відповідні листи до посольств», — заявив він.

Проблеми з фінансуванням ATR

У лютому 2020-го президент Володимир Зеленський пообіцяв, що кримськотатарський телеканал ATR продовжить своє мовлення, а гроші на його діяльність виділять із бюджету.

Однак, попри цю обіцянку, 10 лютого телеканал ATR повідомив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету, а гендиректор телеканалу Ленур Іслямов заявив, що ATR не отримав фінансування та перебуває під загрозою закриття через те, що держава вимагає проведення тендера.

24 лютого ATR звернувся до Європейського Парламенту та Європейської Комісії по фінансову допомогу. Водночас державної підтримки телеканалу не було й у квітні 2020 року. Тоді Іслямов повідомляв, що канал може закритися вже у травні.

Він пояснював, що уряд не міг виділити гроші на діяльність телеканалу, оскільки не було додаткових положень, які для цього розробляли. 6 травня Кабінет міністрів розблокував використання бюджетних коштів кримськотатарським телеканалом ATR, ухваливши зміни до відповідного порядку використання коштів.

Але 3 лютого 2021 року в ATR заявили, що знову не можуть отримати держфінансування через внутрішнє розпорядження Мінреінтеграції. Там посилаються на оновлений механізм розподілу грошей. Представники мовника вважають, що в такий спосіб влада шукає шляхи, як зробити так, щоб телеканал перестав працювати.

ATR — перший кримськотатарський телеканал. 31 березня 2015 року припинив мовлення через невидачу ліцензії окупаційною владою Росії. 17 червня 2015 року канал відновив мовлення з Києва.