ATR знову заявив про проблеми з фінансуванням. У Мінреінтеграції посилаються на оновлений механізм розподілу грошей

Кримськотатарський телеканал ATR заявив, що знову не може отримати держфінансування через внутрішнє розпорядження Міністерства реінтеграції окупованих територій. Однак там посилаються на оновлений механізм розподілу грошей.

Генеральний директор телеканалу ATR Ленур Іслямов заявив, що бюджетні кошти, які телеканал мав отримати як пряму підтримку є, але їх можна отримати лише взявши участь у тендері.

«От тільки ні самого тендера, ні тим паче його умов не існує. Невідомі ні час, коли він відбудеться, ні навіть конкуренти ATR», ㅡ повідомили на сайті мовника.

За словами гендиректора каналу, про зміни призначення бюджетних коштів він дізнався на зустрічі з міністром Олексієм Резніковим. Очільник Мінреінтеграції повідомив, що на розробку тендера їм потрібно пів року та ще два місяці на сам конкурс.

Представники мовника вважають, що таким чином влада шукає шляхи, як зробити так, щоб телеканал перестав працювати.

«Сьогоднішні стрес-тести, які робить влада — це пряма дискримінація кримських татар. Ми стоїмо поза конкурсами всіх, ми — телеканал корінного народу, тому коли нам говорять, що ви в чергу станьте, і таких, як ви, багато, це відразу означає, що нас позбавляють політичного статусу», — заявив Іслямов.

Водночас у міністерстві заявили, що на програму підтримки телерадіокомпаній, які здійснюють мовлення на окуповані території Донбасу та Криму, у 2021 році передбачили всього близько 50 мільйонів гривень. Це у 2,5 раза менше ресурсів, ніж пропонувалося на розгляд Верховній Раді за оцінкою реальних потреб мовників.

«Ми пропонуємо розподілити ресурси на кілька лотів...Станом на сьогодні до міністерства надійшли звернення про допомогу від 14 мовників, усі вони потребують підтримки. Зараз ми змушені розпочинати цю роботу у межах коштів, які передбачені у законі про державний бюджет на 2021 рік», — заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Так, у Мінреінтеграції кажуть, що ці 50 мільйонів не призначені конкретним мовникам, тож їх мають розподілити на конкурентних засадах.

«Зараз ми працюємо, щоб якомога швидше запустити прозовий механізм використання коштів, і в діалозі з народними обранцями будемо докладати зусиль, щоб обсяг цієї підтримки збільшився», — сказав Ігор Яременко.

Проблеми з фінансуванням ATR

Нагадаємо, у лютому 2020-го року президент Володимир Зеленський пообіцяв, що кримськотатарський телеканал ATR продовжить своє мовлення, а гроші на його діяльність виділять з бюджету.

Однак, попри цю обіцянку, 10 лютого телеканал ATR повідомив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету, а гендиректор телеканалу Ленур Іслямов заявив, що телеканал не отримав фінансування від держави та перебуває під загрозою закриття через те, що держава вимагає проведення тендеру.

24 лютого ATR звернувся до Європейського Парламенту та Європейської Комісії за фінансовою допомогою.

Водночас державної підтримки телеканалу не було і в квітні 2020 року. Тоді Іслямов повідомляв, що канал може закритися вже у травні.

Він пояснював, що уряд не міг виділити гроші на діяльність телеканалу, оскільки не було додаткових положень, які для цього розробляли. 28 квітня мало відбутися вже 4 засідання Кабміну, де фінансування планували розблокувати.

Вже 6 травня Кабінет міністрів розблокував використання бюджетних коштів кримськотатарським телеканалом ATR, ухваливши зміни до відповідного порядку використання коштів.

ATR — перший кримськотатарський телеканал. 31 березня 2015 року припинив мовлення через невидачу ліцензії окупаційною владою Росії. 17 червня 2015 року канал відновив мовлення з Києва.

  • Більше про:
  • ATR