Власник літака, яким користується авіакомпанія SkyUp, заборонив йому приземлятись в Україні. Борт посадили в Кишиневі
Власник літака, який українська авіакомпанія SkyUp взяла у лізинг, заборонив йому приземлятися на території України. Борт, що летів з португальської Мадейри до Києва, посадили в Кишиневі (Молдова).
Про це повідомила пресслужба SkyUp.
Стався інцидент 12 лютого. Йдеться про літак із бортовим номером UR-SQO, що виконував рейс PQ0902 за маршрутом «Фуншал» (Мадейра, Португалія) — «Бориспіль» (Україна).
Лізингодавцем є резидент Ірландії. Він заявив авіакомпанії про негайну заборону на вліт літака в повітряний простір України. У SkyUp наголошують, що попри всі зусилля та готовність державних структур України звернутись до лізингодавця, власник літака надав категоричну відмову в той час, коли повітряне судно вже виконувало рейс до Києва.
Авіакомпанія SkyUp зуміла домовитись про посадку в найближчому до території України аеропорту — в Кишиневі. 175 пасажирів обіцяють довезти до Києва та забезпечити харчуванням.
В авіакомпанії подякували також посольству України в Молдові та послу Марку Шевченку. Кажуть, що той одразу відреагував на запит і допоміг у координації дій.
«Сподіваємось на розуміння виключності ситуації з боку пасажирів та докладаємо всіх зусиль, щоб доставити всіх в Україну», — йдеться у заяві.
Доповнено об 11:39. Як нам у коментарі повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, до Кишенева вже прибути чотири автобуси, які мають забрати пасажирів і вирушать до України.
«МЗС готове надати максимальне сприяння компанії SkyUp, а також іншим українським авіаперевізникам, у розв'язанні проблемних питань, пов’язаних зі здійсненням їхніх авіарейсів» — повідомив Ніколенко.
Доповнено о 14:00. Згодом Ніколенко додав, що 4 автобуси з пасажирами рейсу SkyUp вирушили до України.
Зупинка рейсів
12 лютого нідерландська авіакомпанія KLM заявила, що зупиняє рейси до України через побоювання нового вторгнення Росії. А Міністерство закордонних справ Нідерландів закликає своїх громадян покинути Україну «якомога швидше».
А втім, KLM не єдина авіакомпанія, яка літає в Україну з Нідерландів. Наприклад, WizzAir проводить кілька рейсів на тиждень із міста Ейндговен до Львова, а українські авіалінії літають зі Схіпгола до Києва.
Які країни радять своїм громадянам виїхати?
Усе більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною.
США, Канада, Чорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія, Норвегія, Нова Зеландія, Німеччина, Литва та Фінляндія, Італія, Швеція, Чехія та Ірак вже радили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю у разі невиконання.
А як щодо дипломатів?
Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства в Києві.
Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. Згодом стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.
Разом із цим президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.
Водночас посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас і Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві.