Я не пов'язую своє звільнення зі справою Гандзюк — заступник глави Херсонської ОДА Рищук
Заступник глави Херсонської облдержадміністрації Євген Рищук не пов’язує своє рішення піти з посади зі справою про вбивство активістки Катерини Гандзюк.
Про це Рищук заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.
«Давайте не будемо пов’язувати з тією ситуацією. Я пов’язую її з політичним замовленням проти себе. В мене вже є прізвища (замовників — ред.). Після завершення виборів президента, в незалежності від результату, я зберу велику прес-конференцію в Києві — мені є що сказати», — наголосив він.
Водночас назвати ці прізвища Рищук відмовився, бо вважає, що зараз це небезпечно.
Він також розповів, що пішов працювати до держадміністрації за пропозицією вже звільненого очільника ОДА Андрія Гордєєва, тому і йде слідом за ним.
«Все банально просто — губернатора немає, немає й команди», — резюмував Рищук.
Батько померлої радниці Катерини Гандзюк заявляв, що Рищук співпрацює з організатором вбивства доньки. Сама ж Гандзюк називала його ймовірним замовником нападу.
Євген Рищук написав заяву про звільнення слідом за Андрієм Гордєєвим.
Нагадаємо:
- 6 квітня голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв подав у відставку, Порошенко її поки що не погодив. Утім президент пообіцяв, що погодження заяви Гордєєва буде не останнім рішенням щодо прізвищ, згаданих серед замовників вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк.
- 5 квітня главі облради Херсонщини Владиславу Мангеру, підозрюваному в замовленні вбивства Катерини Гандзюк, одягли електронний браслет для відстеження його місцеперебування.
- 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.
- 15 лютого суд вирішив взяти Мангера під варту на 17 днів із правом внесення застави. В той же день очільник Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.
- 31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.