Єврокомісія зобов'язала Газпром не створювати монополії та вести чесну конкуренцію
Єврокомісія попередила російський Газпром про необхідність вести чесну конкуренцію та зобов'язала компанію не перешкоджати вільному переміщенню газу у Східній та Центральній Європі.
Єврокомісія попередила російський Газпром про необхідність вести чесну конкуренцію та зобов'язала компанію не перешкоджати вільному переміщенню газу у Східній та Центральній Європі.
Про це повідомила Маргрете Вестагер, член Єврокомісії з питань конкуренції, передає «Інтерфакс».
Зокрема, Єврокомісія висунула низку вимог щодо вільного транспортування газу за конкурентними цінами.
«Ухвалене сьогодні рішення знімає перешкоди, створені Газпромом, що заважають вільному транспортуванню газу в Центральній та Східній Європі. Крім цього, наше рішення встановлює комплекс правил щодо майбутньої поведінки Газпрому», — повідомила Вестагер.
За її словами, Єврокомісія зобов'язала Газпром посприяти інтеграції газових ринків та створенню внутрішнього ринку газу в Європі.
Крім цього, Вестагер зазначила, що у разі невиконання вимог Єврокомісії, Газпром можуть оштрафувати.
31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».