Європарламент повторно розгляне питання про скасування будівництва «Північного потоку-2» у березні

Європейський парламент планує розглянути питання про продовження санкцій проти Росії та скасування будівництва «Північного потоку—2» у березні 2019 року.

Рішення про включення цього питання у порядок денний ухвалили 4 лютого, повідомляє прес-служба Європарламенту.

Зокрема, у порядку денному Європарламенту з’явилося питання щодо засудження дій Росії в Азовському морі, а також скасування будівництва «Північного потоку-2».

«Члени Європарламенту повторюють свій заклик щодо скасування будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», оскільки він збільшує енергетичну залежність ЄС від постачання російського газу», — йдеться у повідомленні прес-служби Європарламенту.

Крім цього, євродепутати визнали, що Росія більше не стратегічний партнер ЄС, хоча допустили подальшу співпрацю « у критичних сферах».

Також парламентарі засудили дії Росії в Азовському морі та наголосили, що дотримання Мінських угод та повага до міжнародного права залишаються ключовими передумовами для більш тісного співробітництва ЄС з Росією.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011—2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня уКонгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

/Марина Верещака