Європейський суд з прав людини запропонував Сенцову припинити голодування
Європейській суд з прав людини запропонував українському режисеру, політв’язню Кремля Олегу Сенцову припинити голодування та погодитися на будь—яке лікування, яке покращить його стан.
Європейський суд з прав людини запропонував українському режисеру, політв’язню Кремля Олегу Сенцову припинити голодування та погодитися на будь-яке лікування, яке покращить його стан.
Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ.
У рішенні суд також закликав Росію забезпечити Сенцова належним лікуванням в медичній установі.
Зазначається, що відповідно до пункту 39 положення Суду, ЄСПЛ має право вказати будь-якій державі-підписанту Європейської конвенції про права людини на тимчасові заходи, які мають бути здійснені невідкладно.
Тимчасові заходи призначають у ситуації, коли є загроза заподіяння непоправної шкоди.
Таке рішення суд ухвалив в межах справи «Сенцов проти Росії», де сторона політв’язня заявила про порушення статті 3 про заборону катувань та статті 5 про право на свободу та безпеку Конвенції із захисту прав людини та основних свобод.
Раніше стало відомо, що Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.
У коментарі Громадському омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що не має жодної інформації про можливе звільнення Сенцова.
Як повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе, у Сенцова погіршився стан здоров’я.
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. У Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.
Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування.
Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.