За Шереметом стежили у стилі спецслужб, а не організованої злочинності — редактор OCCRP
Регіональний редактор OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project (Центр дослідження корупції й організованої злочинності)) Влад Лавров вважає, що тривале стеження за журналістом Павлом Шереметом перед убивством є почерком спецслужб.
Регіональний редактор OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project (Центр дослідження корупції й організованої злочинності)) Влад Лавров вважає, що тривале стеження за журналістом Павлом Шереметом перед убивством є почерком спецслужб.
Про це він повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.
Лавров, який є співавтором фільму-розслідування «Слідства-Інфо» та OCCRP щодо вбивства Шеремета, зазначив, що незалежне розслідування цієї справи триває.
Він додав, що у фільми було дві деталі, на які автори звернули недостатньо уваги. Проте більшого редактор OCCRP говорити поки не може.
Також Лавров підкреслив, що вбивство Павла Шеремета — «дуже кваліфікований та професійний злочин». Він пояснив, що за журналістом дуже довго стежили, що є стилем спецслужб, а не організованої злочинності або найманих агентів.
На питання ведучої, чи може українська влада знати більше, ніж говорить, Лавров відповів: «Це не можна виключати, оскільки ми в OCCRP взагалі дуже ретельно займаємося питаннями безпеки журналістів і ми вивчаємо деталі того, що трапляється з журналістами при вбивствах. У випадку Павла Шеремета ми маємо справу з довготривалим стеженням. І по стилю цього стеження, по тому, що жодного разу люди, які стежили, не намагалися вступити в контакт з Шереметом, аби налякати, натиснути психологічно, вони були абсолютно непомітними, це в принципі стиль спецслужб».
Крім того, редактор OCCRP розповів, що в акаунті Ігоря Устименка, колишнього чи теперішнього співробітника Служби безпеки України, в сервісі «Мой мир» спочатку останньою датою візиту було вказано 18 липня 2016 року (Шеремета вбили 20 липня — ред.), але потім вона змінилася на кінець травня. Нагадаємо, Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.
Слід зазначити, що сервіс «Мой мир» відноситься до російського Mail.ru.
«Я зв’язався з девелоперами з Mail.ru. Я спитав, хто має повноваження це зробити. І вони сказали, що самовільно змінити дату заходу в акаунт неможливо, юзер це не може зробити. Це має бути санкція на дуже високому рівні, це санкція на рівні керівника проекту зі схвалення керівника відділу безпеки, і для цього мають бути дуже серйозні підстави», — розповів Лавров.
Він додав, що з’ясувати, хто це зробив, не вдалося, але ця ситуація є «дуже дивною».
Нагадаємо, вранці 20 липня 2018-го у Києві вшанували пам'ять вбитого 2 роки тому журналіста Павла Шеремета.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Поліція про розслідування вбивства Шеремета: «Іде серйозна робота за певними напрямками»
Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.
Раніше у Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Щоб розслідувати вбивство потрібна тільки воля української влади» — інтерв'ю з матір'ю Павла Шеремета
Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.
Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим.
З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.
Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Безкарність породжує нові злочини»: головна редакторка «Української правди» — про справу Шеремета
10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.
Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.