Закінчилася програма stand-by між Україною та МВФ
17 лютого 2020 року завершилася короткострокова програма співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом stand—by, яку затвердили 18 грудня 2018 року.
Таким чином, наразі Україна не перебуває у жодній з програм співпраці з МВФ, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
В межах програми stand-by МВФ мав виділити Україні 3 транші на загальну суму близько 3,9 мільярда доларів протягом 14 місяців. Однак Україні вдалося отримати лише 1 транш цієї програми на близько 1,4 мільярда доларів — його перерахували одразу після підписання програми.
Другий транш МВФ мав надійти весною 2019 року, однак на той час уряд не виконав вимог фонду. Крім цього, розпочалися президентські, а згодом і парламентські вибори, і через зміну влади МВФ не ухвалював жодних рішень щодо видачі нових траншів.
Після формування нового уряду Україна почала переговори про нову програму МВФ. Зокрема, Україну декілька разів відвідали місії МВФ.
7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.
Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.
18 лютого у МВФ повідомили, що відправили до України місію експертів, яка має обговорити технічні деталі співпраці.