З'їзд суддів призначив четвертим членом Вищої ради правосуддя за своєю квотою Інну Плахтій: що про неї відомо?
З'їзд суддів України 10 березня обрав останнього члена Вищої ради правосуддя (ВРП) за своєю квотою. Новою членкинею ради стала суддя Луцького міськрайонного суду Інна Плахтій ㅡ єдина жінка з чотирьох новопризначених до ВРП.
Про це повідомила пресслужба Вищої ради правосуддя.
Кандидатуру Інни Плахтій обрали на повторному таємному голосуванні. За місце в раді вона конкурувала з суддею Вінницького апеляційного суду Олександром Панасюком.
Плахтій підтримали 159 делегатів з'їзду суддів. Таким чином її обрали членкинею ВРП терміном на чотири роки. Вона вже склала присягу члена Вищої ради правосуддя.
Раніше з'їзд суддів також обрав до ВРП суддю Хмельницького апеляційного суду Сергія Болотіна, суддю Київського апеляційного суду Віталія Саліхова, та суддю Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Валерія Сухового.
Що відомо про Інну Плахтій?
Інна Плахтій народилась у сім'ї суддів. Її батько Борис Плахтій є колишнім суддею Апеляційного суду Волинської області (тепер Волинський апеляційний суд), нині він у відставці.
Як зазначає очільник громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін, це той самий Борис Плахтій, головуючий Волинського обласного суду (з червня 2001 року ㅡ Апеляційний суд Волинської області), який у 1987 році підписав смертний вирок бійцю Українська повстанська арміяУПА Івану Гончаруку.
Повстанцю на той час було вже 62 роки, пише «Історична правда». Його розстріляли за звинуваченнями, за які він вже відсидів термін у концтаборі та був звільнений, за два роки до проголошення незалежності України.
Сестра судді Наталія Плахтій працює суддею Волинського окружного адміністративного суду.
Дочка новопризначеної членкині ВРП Катерина Троць наразі працює керівницею служби інспекторів Вищої ради правосуддя.
Сама Інна Плахтій почала кар'єру у 1999 році з посади секретаря судових засідань у Луцькому міськрайонному суді.
З 2007 по 2009 роки вона була помічницею та пізніше радницею голови Апеляційного суду області. З 2009 року Плахтій працює суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області.
У 2020 році суддя задекларувала майже 114 тисяч заробітної плати, до того ㅡ дві квартири в Луцьку та автомобіль Suzuki Vitara 2005-го року випуску.
Більше про з'їзд
Протягом 9–11 березня делегати XVIII з’їзду суддів повинні вирішити декілька кадрових питань. Зокрема, вибрати чотирьох членів Вищої ради правосуддя, суддю Конституційного суду й переобрати новий склад Ради суддів України.
На виборах членів ВРП на вакантні місця претендували 34 кандидати: чотири судді Верховного суду, вісім суддів апеляційних судів, 12 суддів місцевих загальних судів, п’ятеро суддів місцевих господарських судів та п’ятеро суддів у відставці.
Однак міжнародні партнери України, зокрема країни «Великої сімки» (G7), закликали відкласти призначення до Вищої ради правосуддя та Конституційного суду до проведення судової реформи та встановлення прозорих процесів обрання кандидатів.
Питання судової реформи стоїть гостро для українського політикуму. Євросоюз закликав українську владу відновити антикорупційні норми, скасовані Конституційним судом, бо боротьба з корупцією — умова для безвізового режиму та фінансової допомоги Києву. Невдоволені також міжнародні інвестори: недовіра до судів посіла перше місце серед перешкод для ведення бізнесу, як свідчить опитування.
Сам президент також визнав, що «судова система в нинішньому форматі довела свою непридатність».