35% громадян України підтримують створення помісної автокефальної церкви — центр Разумкова
35% громадян України підтримують створення вУкраїні помісної автокефальної православної церкви, 19%непідтримують,33,5% відповіли, щоїхценецікавить, а12% вагалися звідповіддю.
35% громадян України підтримують створення в Україні помісної автокефальної православної церкви, 19% не підтримують, 33,5% відповіли, що їх це не цікавить, а 12% вагалися з відповіддю.
Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування Центра Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 16 по 22 серпня 2018 року.
Центр опитав 2019 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. За словами опитувачів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
У повідомленні також йдеться, що найбільше підтримують створення помісної церкви вірні Української православної церкви Київського патріархату, 61% — за та 11% — проти, тоді як серед вірних Української православної церкви Московського патріархату позитивно ставляться до цього 27%, а 42% − не підтримують.
Загалом, серед тих, хто вважає себе православним, 41% підтримують створення помісної автокефальної православної Церкви, не підтримують — 21%.
40% греко-католиків висловилися за та 19% проти створення помісної автокефальної церкви, утім серед них 42% не цікавило це питання або вагалися з відповіддю.
Переважна більшість тих, хто не відносить себе до жодного з віросповідань (84,5%) і тих, що вважають себе «просто християнами» (74%), а також більш ніж половина тих, хто відповів, що вони є «просто православними» (без віднесення себе до жодної конкретної православної церкви) (56%) або відповідали, що їх це не цікавить, або вагалися з відповіддю.
Частка тих, хто підтримує створення помісної автокефальної православної Церкви, переважає частку тих, хто це не підтримує, у Західному (відповідно 60,5% і 12%) та Центральному (відповідно 41% і 15%) регіонах. У Східному регіоні, навпаки, більше тих, хто це не підтримує (відповідно 14% і 32%), тоді як у Південному регіоні їх частки статистично значуще не відрізняються (відповідно 16% і 18%). У Східному і Південному регіонах більшість громадян або не цікавляться цією проблемою, або не визначилися (такі становлять 54% на Сході та 66% на Півдні).
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре
Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорювалось питання про створення єдиної помісної української церкви.
Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.
Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».
Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?
В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».
Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви.
Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.
УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: