Громадський захисник Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що планує надалі оскаржувати справу незаконного засудження журналіста в Росії.

Про це він сказав під час пресконференції.

«У нас залишається внутрішньонаціональна російська юрисдикція, щоправда, без будь-яких перспектив, враховуючи, що суду в Росії немає», — додав захисник.

Фейгін сподівається, що деякі міжнародні судові інстанції можуть за окремими скаргами взятися за розгляд справи Сущенка.

Він нагадав, що звільнення Сущенка та інших політв'язнів є компромісом з політичної точки зору, але процесуальна сторона «мало кого цікавила».

«Цей політичний компроміс передбачає певні кроки, що повинні сприяти звільненню інших політв’язнів. Це потрібно буде поєднувати з інтересами державної влади в Україні, щоб не нашкодити політв’язням, які там залишилися», — сказав Фейгін

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: