Слідчий у справі українських моряків виїхав до Керчі анексованого Криму оформлювати відправлення українських кораблів, захоплених в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Про це повідомив адвокат українських моряків Микола Полозов в ефірі «Крим.Реалії».

«Питання про передачу українських суден порушувалося ще кілька тижнів тому, і про це ми говорили зі слідчим. Він говорив, що планує поїхати до Керчі та братиме участь в якихось діях з оформлення передачі цих суден. Зараз слідчий виїхав туди й це, ймовірно, свідчить про те, що передача суден все ж таки відбудеться», — сказав він.

Раніше повідомлялось, що захоплені рік тому біля Керченської протоки українські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу» повернуть Україні 18 листопада.

Нагадаємо, 25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: