УКРАЇНА

Адвокат Сенцова назвав маячнею заяву про «перевезення вибухівки для Сенцова»

27 червня, 2018 18:43
УКРАЇНА/Адвокат Сенцова назвав маячнею заяву про «перевезення вибухівки для Сенцова»
Зберегти
Вигляд
Адвокат політв’язня Олега Сенцова спростував та назвав «маячнею» заяви невідомого чоловіка у військовій формі, який 26 червня на конференції ОБСЄ в Києві заявив, що нібито перевозив особисто в Криму вибухівку для Сенцова.

Адвокат політв’язня Олега Сенцова спростував та назвав «маячнею» заяви невідомого чоловіка у військовій формі, який 26 червня на конференції ОБСЄ в Києві заявив, що нібито перевозив особисто в Криму вибухівку для Сенцова.

Про це у Facebook написав адвокат Дмитро Дінзе.

Чоловік на конференції ОБСЄ не назвав свого імені, однак повідомив, що брав участь у Революції Гідності, працював разом з Сенцовим у Криму, а його друзі в Криму «досі працюють та діляться важливою інформацією з українськими військовими». За словами невідомого, він нібито на власному авто «перевозив бійців з Криму та віз вибухівку».

«Чому я це роблю? Мені хочеться нарешті, аби спецслужби виявили тих зрадників, які вилили цю інформацію і підставили Олега. Він отримав 20 років — це майже смертний вирок», — заявив чоловік.

Адвокат Сенцова наголосив, що цьому немає жодних доказів.

«Сьогодні говорять, що деякий чоловік звинуватив Сенцова в бажанні придбати у нього вибухівку. Доказів, звичайно, жодних. Це повна маячня, оскільки за матеріалами кримінальної справи ніколи не фігурувала інформація про бажання Олега взагалі купувати щось заборонене», — сказав адвокат.

Він припустив, що чоловік у військовій формі, йомвірно, переплутав Сенцова з Олексієм Чирнієм — фігурантом кримінальної справи Сенцова, якого звинуватили у придбанні вибухівки. Дінзе наголошує, що цей факт документально зафіксований.

«Якраз Чирній і звинувачував Олега у спільних діях з придбання вибухівки. Дивно слухати таку маячню. Інакше як провокацією це не можна назвати», — заявив Дінзе.

Перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко назвала таку заяву «чоловіка у військовій формі» бридким інформаційним вкидом.

Кандидата історичних наук, викладача Сімферопольського інституту культури Олексія Чирнія затримали навесні 2014 року у Криму, разом з режисером Олегом Сенцовим, активістом Олександром Кольченком і Геннадієм Афанасьєвим.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 7 років ув’язнення суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму.

Чирнію надали російське громадянство без його згоди.

Нагадаємо, станом на 27 червня, Олег Сенцов вже 45-й день тримає голодування. Таким чином він намагається домогтися звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

26 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю Сенцова нічого не загрожує.

Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини