Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Також вона зазначила, що попросила сприяти її зустрічі з журналістом, політв’язнем Романом Сущенком та моряками судна «ЯМК-0041», затриманого Росією біля берегів анексованого Криму.

Омбудсмен нагадала, що з Москалькової зняли заборону на в’їзд в Україну, завдяки чому вона 26 червня приїхала до Києва та зустрілася з моряками судна «Норд».

«Тож з метою синхронного і взаємного моніторингу прав утримуваних осіб я звернулася до Уповновноваженого РФ з нагальним проханням:

1. Надати безперешкодну можливість членам українського риболовного судна «ЯК-0041» Сергію Калиниченку, Руслану Скрипнику, Геннадію Отичку та Олегу Блоку прибути в Генконсульство України в м. Ростов-на-Дону для моєї зустрічі із ними.

2. Сприяти моєму відвідуванню громадянина України Романа Сущенка, що зробить можливим її (Москалькової — ред.) візит до Максима Одинцова», — написала Денісова.

Нагадаємо, Москалькову не пустили до кримського дезертира Максима Одинцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю Сенцова нічого не загрожує.

Нагадаємо, російський омбудсмен Тетяна Москалькова 26 червня приїхала до України для того, щоби відвідати громадян РФ, утримуваних в українських в'язницях, а також кримського дезертира Максима Одинцова, якого звинувачують у державній зраді.

В офісі українського омбудсмена заявили, що Москалькову не пустять до росіян, поки Денісову не допустять до українських політв'язнів.

Нагадаємо, що після телефонної розмови президентів Росії та України уповноважені з прав людини двох країн домовилися відвідати по 34 ув’язнених.

Адвокат затриманих моряків судна «ЯМК-0041» розповів, що вони відмовилися від їжі.

Як повідомляв в ефірі Громадського повідомив речник ДПСУ Олег Слободян, наразі у неволі в анексованому Криму перебувають семеро українських моряків, які були затримані підконтрольними окупаційній владі силовиками.

25 червня громадський захисник Романа Сущенка Марк Фейгін відвідав його у СІЗО.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства  «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка.

Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: