Адвокат президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Рудольф Джуліані оприлюднив результати свого розслідування стосовно імпічменту Трампа, які, за його словами, показують, що президент США «нічого поганого не зробив».

Відповідні матеріали Джуліані оприлюднив у Twitter.

«Будапешт, Київ, Відень. За сотні годин та місяці розслідування я зібрав свідків і документи, які розкривають правду про цей імпічмент і зокрема показують, що Трамп нічого поганого не зробив», — написав Джуліані.

За словами Джуліані, свідчення показують, що «у 2016 році корупція була настільки масштабною, що Трамп мусив просити про американсько-українське розслідування». Імпічмент, вважає він, слугував прикриттям для демократів.

«Вимагання, хабарництво та відмивання грошей виходять за рамки справи Байдена. А ще — змова Національного комітету Демократичної партії з Україною з метою знищити кандидата Трампа», — написав Джуліані.

«Звільнений (колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін — ред.) через погрозу Байдена затримати 1 млрд доларів життєво важливої допомоги США. Медичні записи Шокіна показують, що він був отруєний, двічі доведений до смерті, але одужав. В Україні, якщо це розкриється, полетить багато голів», — написав Джуліані.

«Свідок Юрій Луценко, наступник Шокіна, надав записи, які підтверджують, що посол Йованович принаймні двічі давала неправдиві свідчення», — додав адвокат Трампа.

За словами Джуліані, документи показують, що Йованович «відмовляла у видачі віз свідкам, котрі могли довести корупцію Байдена і демократів». Документи нібито «чітко підтверджують відмивання грошей компанією Burisma і Байденами».

«Імпічмент від демократів за невинну поведінку покликаний перешкодити розслідуванню корупції в часи Обами: мільярди відмитих доларів; нецільове використання мільярдів доларів; здирництво; хабарництво; змова Національного комітету Демпартії з Україною, аби знищити кандидата Трампа», — наголосив Джуліані.

Раніш стало відомо, що 4 грудня Джуліані зустрівся в Будапешті з колишнім генеральним прокурором Юрієм Луценком, а ввечері 4 грудня прилетів до Києва. В Україні він зустрівся з іще одним колишнім генпрокурором Віктором Шокіним, прокурором Костянтином Куликом та кількома іншими чиновниками. Ймовірно, метою візиту Джуліані в Угорщину і Україну був збір інформації, яка могла б підірвати процедуру імпічменту в Палаті представників Конгресу США, пишуть американські ЗМІ.

Водночас New York Times повідомив, що Джуліані приїхав до Києва для підготовки документальних програм для телеканалу One America News (OAN), який має консервативне спрямування. Темою програм є просування версії Джуліані щодо справи про імпічмент Трампа — що дії президента США, якого звинувачують у зловживанні повноваженнями й перешкоджанні розслідуванню конгресменів, є цілком законними, а Україна насправді втручалася в американські вибори 2016 року на користь демократів.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile