Адміністрація СІЗО, де утримують українських військовополонених моряків, перешкоджає адвокатам у доступі до їхніх підзахисних.

Зокрема, адвокатка Анастасія Георгієвська заявила, що її не допустили на відвідування українського моряка Володимира Терещенка.

«Це не тільки порушення «прав адвокатів», але і кричуще порушення права на захист. З урахуванням того, що листи від мого підзахисного Володимира Терещенка навіть до мене не приходять (СІЗО «Лефортово» і слідство не бачать тут порушення, дивно, так?), Телефонні дзвінки йому заборонені, побачення теж — я вважаю, що вже 3 тижні Володимир Терещенко знаходиться в стані incommunicado», — наголосила вона.

«Адміністрація СІЗО «Лефортово» допустила ситуація при якій вкрай ускладнений доступ адвокатів для конфіденційного спілкування і роботи з підзахисними», — повідомив адвокат Микола Полозов, додавши, що порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції.

Про систематичне порушення прав військовополонених заявив також адвокат Сергій Бадамшин. Він додав, що це безпосередньо стосується усіх підзахисних.

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

Нагадаємо, міжнародний трибунал завершив слухання у справі моряків, рішення планують оголосити 25 травня.

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: