УКРАЇНА

Адвокатка виселених з Лощинівки ромів: Ми будемо просити повністю задовільнити наші вимоги

10 серпня, 2018 18:49
УКРАЇНА/Адвокатка виселених з Лощинівки ромів: Ми будемо просити повністю задовільнити наші вимоги
Зберегти
Вигляд
Адвокатка виселених з Лощинівки ромів Юлія Лісова планує подавати апеляцію на рішення суду, що не визнав дії поліції незаконними та відмовив у стягненні моральної шкоди.

Адвокатка виселених з Лощинівки ромів Юлія Лісова планує подавати апеляцію на рішення суду, що не визнав дії поліції незаконними та відмовив у стягненні моральної шкоди.

Про це Лісова повідомила Громадському.

«Ми плануємо подавати апеляцію, коли побачимо повністю рішення суду. Ми будемо просити задовільнити наші вимоги повністю», — зазначала Лісова.

Зазначимо, 9 серпня Одеський окружний адміністративний суд частково задовільнив вимоги семи позивачів: визнав дії сільського голови Лощинівки Віктора Паскалова під час виселення ромів незаконними та відмовився такими визнати дії поліції. Також суд відмовив у стягненні моральної шкоди.

Раніше президент правозахисної ромської організації Володимир Кондур повідомив, що у розслідуванні справи про заворушення та виселення ромів з села Лощинівка Одеської області в серпні 2016 року немає підозрюваних, справи не мають прогресу.

У серпні 2016 року у селі Лощинівка сталося вбивство 8-річної дівчинки, у якому підозрюють місцевого жителя ромської національності.

Після цього мешканці села вийшли на акцію протесту, що переросла у погроми та заворушення.

До села керівництвом обласної поліції було спрямовано всього 10 поліцейських, які не могли стримати натовп. Як результат, мешканці примусово виселили ромів із села.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Погром у Лощинівці. Як розвивається конфлікт після вбивства 8-річної дівчинки — репортаж з місця події

Виселення ромів з села на Одещині було незаконним — представниця «Без кордонів».

В омбудсмена заявили, що виселення ромів під Одесою порушує міжнародне право.

У 2018 році прокуратура Одеської області вдруге припинила кримінальну справу щодо співробітників обласного управління Нацполіції, відкритого за скаргою потерпілих під час конфлікту у селі Лощинівка на Одещині у серпні 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злочин без кари: як розслідуються напади на ромські поселення

Пов`язані новини