Команда президента США Дональда Трампа визначилася з пакетом санкцій, який мають прийняти по відношенню до Туреччини за те, що вона отримала в рамках контракту з Росією комплектуючі для зенітно-ракетних систем С-400 «Тріумф».

Як знають співрозмовники Bloomberg, про них буде оголошено в найближчі дні.

Команда президента США Дональда Трампа визначилася з пакетом санкцій, який мають прийняти по відношенню до Туреччини за те, що вона отримала в рамках контракту з РФ комплектуючі для зенітних ракетних систем С-400 «Тріумф».

Про санкції проти Анкари, за інформацією співрозмовників агентства, буде оголошено вже в найближчі дні. Американська влада, за їхньою інформацією, обрала з трьох можливих варіантів заходів, які мали різні ступені впливу. Який саме пакет обмежень у результаті вирішили прийняти в адміністрації США, джерела не уточнили. Однак, зазначили, що всі санкції були розроблені у рамках закону CAATSA («Про протидію ворогам Америки через санкції»).

За словами одного з джерел агентства, про обмеження проти Туреччини США оголосять вже у кінці наступного тижня. Паузу в цьому питанні (поставки комплектуючих С-400 почалися ще 12 липня) співрозмовник агентства пояснив тим, що Вашингтон хоче перечекати річницю спроби державного перевороту в Туреччині в 2016 році (вона буде відзначатися у ніч із 15-го на 16 липня). Таким чином американська влада, за словами джерела, сподівається не допустити подальших припущень про те, що за тим, що сталося в 2016-му, як стверджують прихильники турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана, стояли США.

Раніше Міноборони Туреччини повідомило про поставку першої партії комплектуючих для С-400 на авіабазу Мюртед у провінції Анкара напередодні, 12 липня. США виступили проти цього, пояснивши, що американські винищувачі F-35 можуть стати уразливими для російських систем протиповітряної оборони.

Контракт на постачання Туреччині чотирьох російських систем С-400 «Тріумф» на суму близько $2,5 млрд підписаний ще у 2017 році. США вимагають від Туреччини, аби та відмовилася від придбання російських зенітно-ракетних комплексів до 31 липня. Інакше США обіцяють припинити співпрацю у виробництві винищувачів F-35 та навчанні турецьких пілотів керуванню ними та ввести санкції проти Туреччини. Ердоган переконаний, що США навряд чи підуть на серйозні заходи, як от припинення постачання винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління F-35. На сьогодні Туреччина очікує 100 американських винищувачів.

Нагадаємо:

  • 7 червня США скоротили підготовку турецьких пілотів F-35 через закупівлю Анкарою С-400 у Росії.
  • Американські чиновники наполягають на скасуванні угоди на С-400 на 2,5 млрд доларів між Росією і Туреччиною, пояснюючи це тим, що винищувачі F-35 можуть стати уразливими для російських систем протиповітряної оборони. Як альтернативу Вашингтон запропонував Анкарі американську систему Patriot, проте влада Туреччини не стала скасовувати домовленостей із Москвою.
  • На початку квітня США припинили поставляти Туреччині деталі для F-35.
  • 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписавтак званий закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA). Серед іншого, він передбачає санкції для партнерів російського «Рособоронекспорту» за суттєві угоди. Так, за цим законом міністерство фінансів США 20 вересня 2018 року ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Причиною стала угода про купівлю Китаєм 10 російських винищувачів Су-35 та ракетних систем С-400.


Поділитись: