Міжнародне рейтингове агентство Moody’s підвищило суверенний кредитний рейтинг України у національній та іноземній валютах з «позитивного» до «стабільного» (з Саа1 до Саа2).

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Зазначається, що вказаний рейтинг відображає низькі темпи росту економіки України, водночас — досягнення стабільних темпів розвитку та деяких успіхів у проведенні реформ.

У рейтинговому агентстві зазначають, що Україна має занадто високий рівень державного боргу та наразі є залежною від зовнішнього фінансування.

Раніше про залежність України від зовнішнього фінансування та співпраці з МВФ повідомляло рейтингове агентство Fitch. Там припускали, що Україні треба буде відновити співпрацю з МВФ після закінчення чинної кредитної програми stand-by, розрахованої на 14 місяців.

Нагадаємо, що 21 грудня МВФ перерахував Україні перший транш кредиту на 1,4 мільярда доларів. Кошти перерахували до міжнародних резервів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Новий транш МВФ зарахують до золотовалютних резервів України. Їхнє зарахування дозволить уряду розрахуватися у пікові періоди виплат за державним боргом, які припадуть на початок 2019 року.

Поділитись: