Економіка / Гроші

Україна залишається залежною від співпраці з МВФ — Fitch

Інтерфакс-Україна
Економіка/Гроші/Україна залишається залежною від співпраці з МВФ — Fitch
Зберегти
Вигляд
Фінансова стабільність України досі залишається залежною від співпраці з Міжнародним валютним фондом та виділення наступних траншів кредиту.

Про це йдеться у повідомленні міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

«Подальша співпраця з МВФ має знизити короткострокові ризики, пов’язані з виплатою суверенного боргу та виборами наступного року», — йдеться у повідомленні.

Водночас, в агентстві повідомили, що потреби України у зовнішньому фінансуванні буде лише зростати, адже саме на 2019 рік припадає пік виплат за державними боргами. Так, Україні необхідно буде погасити зовнішні облігації на суму 1,7 мільярда доларів у 2019 році, а у 2020 році обсяг виплат за цим видом інструментів складе 2,4 мільярда доларів.

Більше того, у Fitch повідомляють, що Україні необхідно буде продовжити співпрацю з МВФ навіть після завершення чинної кредитної програми, розрахованої на 14 місяців.

Нагадаємо, що 21 грудня МВФ перерахував Україні перший транш кредиту на 1,4 мільярда доларів. Кошти перерахували до міжнародних резервів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Новий транш МВФ зарахують до золотовалютних резервів України. Їхнє зарахування дозволить уряду розрахуватися у пікові періоди виплат за державним боргом, які припадуть на початок 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Також повідомлялось, що перший транш МВФ складатиме близько 2 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Більше про:
# Fitch
# МВФ
Пов`язані новини