Життя

Активіст Михайлик про діяльність ТСК щодо Гандзюк: Є підстави казати, що комісія має ефективність

Громадське
Життя/Активіст Михайлик про діяльність ТСК щодо Гандзюк: Є підстави казати, що комісія має ефективність
Зберегти
Вигляд
Одеський активіст Олег Михайлик, на якого напали у вересні, стверджує, що діяльність Тимчасової слідчої комісії, яка розслідує вбивство Катерини Гандзюк та напади на інших активістів, має ефективність. Про це Михайлик заявив в ефірі Громадського.

«Я думаю що Тимчасова слідча комісія має ефективність і я бачу два чинники, які мені дозволяють це казати. По-перше, справа по замаху на журналіста Козьмута, очільника Народного руху України в Одеській області була передана до СБУ з кваліфікацією як тероризм та загроза національної безпеки. І вона зараз розслідується СБУ разом із справою про напад на Стерненка», — заявив він.

Другим чинником ефективності, на його думку, є той факт, щ о кілька днів тому був знайдений ймовірний посередник нападу на журналістку Алінку Радченко.

«Вона сьогодні про це доповідала і показувала фото, де цей посередник обіймається з чинними мером Трухановим. Але я знаю, що більш ніж рік ніякого прогресу по справі Радченко не було», — сказав Михайлик.

«В мене є сподівання, вони невеликі, тому що у слідчої комісії немає ніяких повноважень… але все трохи розшевелилось, і мені хотілось би, щоб результати були», — додав він.

Нагадаємо, 17 грудня в Одесі відбулось засідання Тимчасової слідчої комісії щодо нападу на Гандзюк та інших активістів, засідання відбулось в закритому режимі.

У засіданні взяли участь народні депутати, а також одеські активісти Одеси, на яких було скоєно напади — Сергій Стерненко, Олег Михайлик, Світлана Подпала, Віталій Устименко. 

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності.

Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Пов`язані новини