Американський ведучий спитав, чи готові США до президента-гея. А от Трамп за такого проголосував би
Американський ведучий—консерватор Раш Лімбо у своїй радіопрограмі заявив: демократи мають визнати, що США не готові до президента—гея, маючи на увазі одного з кандидатів на участь у президентських виборах у країні Піта Бутіджеджа.
Про це повідомляє BBC.
Лімбо в передачі описав, як, на його думку, виборці-демократи розмірковують над тим, чи голосувати за Бутіджеджа: «І вони такі кажуть: гаразд, як це виглядатиме? Тридцятивосьмирічний гей, що цілує свого чоловіка на сцені, поруч із Чоловіком, Дональдом Трампом».
Сам Бутіджедж, який є відкритим геєм, прямо не зреагував на слова Лімбо, однак пізніше заявив: «Я пишаюся своїм шлюбом і пишаюся своїм чоловіком».
Своєю чергою в інтерв’ю американському консервативному каналу Fox News президент США Дональд Трамп сказав, що сам особисто проголосував би за президента-гея.
«Гадаю, що будуть ті, хто не проголосує (за президента-гея — ред.), і я не був би серед цих людей, скажу чесно. Думаю, це, схоже, не надто зачіпає Піта Бутіджеджа», — сказав американський президент.
Слова Раша Лімбо (який 4 лютого отримав державну нагороду — Медаль свободи — від Трампа) розкритикував один із кандидатів на номінацію від Демократичної партії, ексвіцепрезидент США Джозеф Байден.
«Піт і я конкуруємо, але цей хлопець має честь, сміливість і достобіса розумний», — додав Байден.
Натомість колеги Лімбо з консервативного видання «The Federalist» заявили, що зауваги радіоведучого не були гомофобними.
«Працівники кампанії Бутіджеджа самі ставили такі питання, коли визначали свою стратегію просування першого кандидата в президенти, що є відкритим геєм», — заявили у виданні.
Нагадаємо, на перших внутрішньопартійних виборах в штаті Айова Бутіджедж посів перше місце, а в Нью-Гемпширі — друге.
З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.
Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.
«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.
- Поділитися: