Культура

Американський ПЕН-центр нагородив ув’язненого в Росії українця Сенцова

29 березня, 2017 17:27
Культура/Американський ПЕН-центр нагородив ув’язненого в Росії українця Сенцова
Зберегти
Вигляд
lead
Американське представництво міжнародної організації, що об’єднує письменників, поетів та журналістів, присудило українському режисеру і письменнику Олегу Сенцову премію «Свобода писати».

Американський ПЕН-центр присудив українському режисеру і письменнику Олегу Сенцову, ув’язненому в Росії, премію «Свобода писати». Про це повідомляє The Washington Post.

Американське представництво міжнародної організації, що об’єднує професійних письменників, поетів та журналістів, внесла Олега Сенцова до списку видатних лауреатів, що перебувають в небезпеці, де числяться журналісти та письменники з інших країн, репресовані за свої переконання.

«Він був змушений пожертвувати своєю багатообіцяючою кар’єрою в кіно, оскільки вирішив висловлювати свою позицію. Це дуже яскрава ілюстрація нетерпимості до інакодумства з боку путінського уряду», — заявила керівниця американського ПЕН-центру Сюзанна Носсель.

Раніше повідомлялося, що члени російського ПЕН-центру закликали Путіна звільнити режисера Олега Сенцова.

Раніше повідомлялося, що російський режисер Алєксандр Сокуров вимагає від Путіна звільнення політв’язня Олега Сенцова.

До цього члени російського ПЕН-центру підписали звернення про помилування Олега Сенцова.

На міжнародному кінофестивалі Berlinale відбулася прем'єра фільму «Процес» про ув’язненого в Росії режисера Олега Сенцова.

Учасниця російського гурту Pussy Riot Марія Альохіна закликала до підтримки Олега Сенцова на церемонії вручення премії «Європейський кіноприз».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нотатки з «Берлінале»: що відбувається на головному кінофестивалі Німеччини.

Нагадаємо, в серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в створенні в Криму терористичної організації, в скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко – до 10 років позбавлення волі. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини