29 березня в Апеляційному суді розглядають оскарження запобіжного заходу для Надії Савченко.

Надія Савченко вимагає відводу прокурора Олександра Климовича через те, що під час засідання 23 березня він порівняв її із російськими солдатами і зазначив, що росіяни Євген Єрофєєв і Олександр Алєксандров «поводили себе краще», аніж Савченко. 

Адвокат Віктор Чевгуз підтримав клопотання Савченко про відвід Климовича і звернувся зі скаргою до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. 

Сам Климович вважає скаргу про відвід безпідставною. Він заявив, що «Алєксандров і Єрофєєв не вчиняли терактів», на що прихильники Савченко почали кричати «А хто вчиняв?», «ганьба!».

Попри вимоги сторони Савченко суд відмовив Савченко у клопотанні щодо відводу прокурора.

29 березня в Апеляційному суді розглядають оскарження запобіжного заходу для Надії Савченко. У залі присутні мати Надії Савченко, адвокати, сестра Віра, а також бійці «Айдару», батальйону, в якому служила Савченко. 

Віра Савченко розповіла журналістам, що кілька українських дисидентів, зокрема, колишній народний депутат Степан Хмара, мають намір просити суд взяти Савченко на поруки. Вона також зазначила, що на засіданні Апеляційного суду будуть присутні «представники США».

Нагадаємо, 23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави на час слідства. 

Савченко підозрюють в організації теракту, замаху на життя президента і спроби зміни конституційного ладу України. Ці статті передбачають запобіжний захід як виключно тримання під вартою.

Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування

Громадське транслювало наживо засідання суду щодо обрання запобіжного заходу Савченко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання та арешт депутатки Савченко. Генпрокурор Луценко оголосив підозру Савченко

Перед цим Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, як Савченко вивозила зброю з окупованих територій для теракту у Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

Надія Савченко пішла на Донбас добровольцем наприкінці весни  2014 року. Вона потрапила у полон і майже два роки провела у російській в'язниці, де Росія звинувачувала її у причетності до вбивства на Луганщині російських журналістів.

Протягом судового процесу у Росії Надія Савченко оголошувала голодування. Тим часом, вона стала народною депутаткою, партія «Батьківщина» зробила її першим номером свого виборчого списку восени 2014 року.

25 травня 2016 року Савченко обміняли на російських спецпризначенців Олександра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва, яких на Донбасі затримали українські військові.

Поділитись: