У Швеції апеляційний суд скасував тимчасове призупинення рішення Стокгольмського арбітражу, якого раніше домігся Газпром. Таким чином суд підтвердив, що Газпром має заплатити Нафтогазу понад 2,6 мільярди доларів за позовом щодо транзиту газу.

У Швеції апеляційний суд скасував тимчасове призупинення рішення Стокгольмського арбітражу, якого раніше домігся Газпром. Таким чином суд підтвердив, що Газпром має заплатити Нафтогазу понад 2,6 мільярди доларів за позовом щодо транзиту газу.

Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook.

За його словами, 13 вересня відбулися тристоронні консультації щодо транзиту газу після 2019 року.

«Ну а під кінець дня ще одна добра новина — апеляційний суд у Швеції розглянув наші аргументи і відмінив своє рішення про тимчасове призупинення примусового виконання у Швеції рішення арбітражу, за яким Газпром має нам заплатити вже більше 2,6 млрд (доларів — ред.)», — написав Вітренко.

Зазначимо, що станом на 13 вересня на заборгованість Газпрому перед Нафтогазом нараховані відсотки у сумі 104 мільйони доларів.

Раніше у Нафтогазі заявили, що не укладатимуть мирову угоду з Газпромом щодо Стокгольмського арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

У Нафтогазі заявили, що Газпром не збирається проводити переговори про укладання договору на транзит газу після 2019 року до того, як отримає рішення шведського апеляційного суду у справі виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Поділитись: