Народний депутат від «Слуги Народу» Давид Арахамія не підтримує рішення про призначення колишнього адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником директора Державного бюро розслідувань. Водночас він уточнив, що висловлює особисту позицію, а не фракції.

Про це Арахамія сказав в етері «Свободи Слова» на ICTV.

«Якщо запитуєте мою особисту позицію, я категорично проти (призначення Бабікова — ред.)… Я буду категорично не підтримувати таке рішення», — сказав він.

Водночас Арахамія уточнив, що спільну позицію фракція сформує після зібрання, оскільки зараз депутати «роз’їхалися по округах».

Нагадаємо, 20 січня стало відомо, що колишній адвокат Віктора Януковича Олександр Бабіков офіційно став заступником директора Державного бюро розслідувань.

Інформація про можливе призначення Бабікова з’явилася раніше. Так, громадська організація  «Родини Героїв Небесної сотні» виступила проти призначення Бабікова через конфлікт інтересів.

Водночас у своєму зверненні Венедіктова запевнила, що жодного конфлікту інтересів не буде, а критика призначення Бабікова є «маніпуляцією».

Фракція «Голос» закликала народних депутатів відреагувати на плани призначити адвоката Януковича заступником голови ДБР.

3 грудня 2019-го Рада остаточно ухвалила закон про перезапуск ДБР та розблокувала розслідування справ Майдану.

Окремо депутати проголосували за поправку №318 до законопроєкту про ДБР, яка дозволяє слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. За неї проголосували 334 депутати.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile