Влада Росії не має наміру оскаржувати рішення українського суду про арешт російського танкера NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці, проте «уважно стежитиме» за подіями навколо нього.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін в ефірі радіостанції «Коммерсант FM». 

Він наголосив, що, на думку офіційної Москви, оскільки судно перебуває у приватній власності, оскаржити рішення про арешт має його власник.

«Для нас найголовніше було звільнити людей. Наші громадяни, моряки вже знаходяться давно вдома», — пояснив Карасін.

«Ми, природно, будемо уважно стежити, але це вже менш драматично. І я сподіваюся, що тут суд вирішить. Приватний власник має право в судовому порядку оскаржувати рішення української влади. Так що це перейшло трохи в іншу сферу», — додав він.

Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT.На судні здійснили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні. Затримане судно є речовим доказом, тому 30 липня український суд наклав на нього арешт.

Росія одразу відреагувала на затримання й заявила, що «з'ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».

Пізніше в СБУ заявили, що екіпаж судна не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання російських моряків встановлено не було. 26 липня моряки повернулися додому. 

Поділитись: