Російський танкер NEYMA, затриманий СБУ в Ізмаїлі
Фото:

Прикордонслужба

Суд арештував російський танкер NEYMA, який блокував українські кораблі у Керченській протоці. Також суд арештував вилучені під час обшуку документи.

Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Також він розповів, що російські ЗМІ розповсюджують неправдиву інформацію щодо того, що українські правоохоронці нібито не мали права проводити обшук на танкеру без дозволу консула Росії.

«Пояснюю — судно, після проходження ним прикордонного та митного контролю на території України, вважається таким, що має відкритий кордон», — написав Матіос у Facebook, уточнивши, що в такому випадку дозвіл дипломатів не потрібен.

Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT.На судні здійснили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні.

Росія одразу відреагувала на затримання й заявила, що «з'ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».

Пізніше в СБУ заявили, що екіпаж судна не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання російських моряків встановлено не було. 26 липня моряки повернулися додому. 

Поділитись: