Суд арештував російський танкер, який блокував українські судна у Керченській протоці

Суд арештував російський танкер NEYMA, який блокував українські кораблі у Керченській протоці. Також суд арештував вилучені під час обшуку документи.
Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
Також він розповів, що російські ЗМІ розповсюджують неправдиву інформацію щодо того, що українські правоохоронці нібито не мали права проводити обшук на танкеру без дозволу консула Росії.
«Пояснюю — судно, після проходження ним прикордонного та митного контролю на території України, вважається таким, що має відкритий кордон», — написав Матіос у Facebook, уточнивши, що в такому випадку дозвіл дипломатів не потрібен.
Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT.На судні здійснили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні.
Росія одразу відреагувала на затримання й заявила, що «з'ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».
Пізніше в СБУ заявили, що екіпаж судна не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання російських моряків встановлено не було. 26 липня моряки повернулися додому.
- Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
- При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. В низці регіонів України оголосили воєнний стан.
- Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.
- 25 травня 2019-го Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Однак Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків попри рішення трибуналу.
- 15 липня українських моряків включили до списку обміну полоненими.
- 17 липня 2019-го Денісова запропонувала звільнити українських моряків під її особисте зобов'язання, оскільки у кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або поручителя.
- Того ж дня Лефортівський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.
- Поділитися: