Армія Білорусі погрожує протестувальникам силою і звинувачує... у фашизмі

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін звинуватив протестувальників у використанні фашистських прапорів (червоно—білих). Мабуть, він забув, з яким прапором складав присягу Олександр Лукашенко під час першого строку на посаді президента.

Звернення міністра Міноборони опублікувало у Телеграмі та в YouTube.

Він нагадав про великі втрати Білорусі під час Другої світової, у зв’язку з чим у крані створили тисячі пам’ятників та меморіалів. Хренін каже, що військові «не допустять паплюження цих місць».

Далі в автора Телеграм-каналу Міноборони, вочевидь, сталася істерика і він почав писати капсом.

«МИ НЕ МОЖЕМО СПОКІЙНО ДИВИТИСЯ, ЯК ПІД ПРАПОРАМИ, ПІД ЯКИМИ ФАШИСТИ ОРГАНІЗОВУВАЛИ МАСОВІ ВБИВСТВА БІЛОРУСІВ, РОСІЯН, ЄВРЕЇВ, ПРЕДСТАВНИКІВ ІНШИХ НАЦОНАЛЬНОСТЕЙ — СЬОГОДНІ ОРГАНІЗОВУЮТСЬЯ АКЦІЇ У ЦИХ СВЯЩЕНИХ МІСЦЯХ, МИ ЦЬОГО ДОПУСТИТИ НЕ МОЖЕМО! ТОМУ ВІДСЬОГОДНІ МИ БЕРЕМО ЇХ ПІД НАШ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНУ», — йдеться у повідомленні.

Що цікаво, чинний президент Олександр Лукашенко, якого фактично і захищають силовики від протестувальників (а не від фашистів або НАТО), під час своєї першої інаугурації у 1994 році використовував червоно-білий прапор.

Біло-червоно-білий прапор — історичний стяг Білорусі, був національним прапором Білоруської народної республіки (1918-1919) та державним прапором незалежної Білорусі в період з 1991 до 1995 року. Згодом Лукашенко провів референдум і червоно-білий прапор фактично заборонили.

Державним прапором став стяг Білоруської РСР, тільки без серпа і молота, а червоно-білий став символом протесту проти чинної влади. Використання цих кольорів могло мати наслідки для білорусів, їх могли затримати, оштрафувати чи навіть арештувати.

Протести в Білорусі

Вони тривають із 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. ЦВК офіційно повідомила про перемогу Олександра Лукашенка, який цю посаду обіймає вже 26 років. Утім велика кількість білорусів, незгодна з такими результатам (не в останню чергу через фальсифікації на дільницях), розпочала протести.

Перші кілька днів силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки і знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, із них жорстоко знущалися. Правоохоронці також повідомляли і про насилля з боку учасників щодо них, утім свідчень цьому значно менше.

За перші чотири днів протестів, які були найбільш напруженими, силовики затримали близько 7 тисяч людей. Більшу частину з них уже відпустили. За час акцій протесту, за нині відомими даними, загинули п'ятеро протестувальників.

Попри насильство, протести в Білорусі не вщухли, тому влада змінила тактику й перестала масово затримувати людей. А ще — почала влаштовувати провладні мітинги на свою підтримку.