УКРАЇНА

ПриватБанк подав до суду на PwC з вимогою компенсувати $3 млрд

2 квітня, 2018 11:29
УКРАЇНА/ПриватБанк подав до суду на PwC з вимогою компенсувати $3 млрд
Зберегти
Вигляд
Державний ПриватБанк подав позов до кіпрського суду на структури міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) з вимогою компенсувати 3 мільярди доларів.

Державний ПриватБанк подав позов до кіпрського суду на структури міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers з вимогою компенсувати 3 мільярди доларів.

Про це повідомляється на офіційному сайті банку.

ПриватБанк звинувачує PricewaterhouseCoopers Limited (Кіпр) та українську «дочку» аудиторської компанії в порушенні своїх зобов’язань, допущених при перевірці фінансової звітності банку за 2013-2015 роки.

Відповідний позов банк подав до регіонального суду Нікосії з вимогою компенсувати збитки, завдані PricewaterhouseCoopers такими діями.

«Абсолютна нездатність PwC виявити в банку операції шахрайства протягом багатьох років призвела до того, що практично весь корпоративний кредитний портфель банку не обслуговується й не має відповідного заставного забезпечення», — повідомив голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл.

Також банк доручив міжнародним та кіпрським юридичним компаніям представляти його інтереси в суді.

Раніше аудитори з PwC повідомили, що компанії колишніх власників ПриватБанку у 2014 році вивели з нього 1,7 мільярди доларів.

Високий суд Лондона зобов’язав їх надати деталі операцій з перерахуваннями коштів банку іншим компаніям.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн.

 

Пов`язані новини