Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прокоментував заяву очільника партії «Нацкорпус» Андрія Білецького про те, що він може привезти у селище Золоте на Луганщині тисячі добровольців, щоб перешкодити розведенню військ.

У коментарі hromadske він сказав, що Білецький робить виключно політичні заяви.

«Я розділяю політику та реальний стан речей. Хтось займається політикою і робить політичні заяви, зокрема Андрій Білецький. Є порядок, який не буде порушувати справжній патріот України, думаю, Білецький зокрема. Цей порядок такий: територія КПВВ «Золоте» оголошена жовтою зоною і там не можуть перебувати люди зі зброєю», — наголосив Аваков.

Він нагадав, що добровольці та ветерани вивезли зброю із Золотого.

Аваков також зазначив, що до того, як у Золотому означили жовту зону, добровольці та ветерани могли законно перебувати там із зареєстрованою зброєю.

Нагадаємо, 26 жовтня Володимир Зеленський приїхав у селище Золоте до добровольців та ветеранів, які з’їхалися туди, щоб не допустити відведення українських військ з населеного пункту.

Зеленський розповів, що жителі за відведення військ і сказав добровольцям, щоб вони прибрали зброю. Однак добровольці не збираються відступати й не дозволять відведення військ.

У штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що люди, з якими спілкувався президент, не є представниками будь-яких силових відомств чи Збройних Сил України й перебувають у селищі зі зброєю незаконно.

1 жовтня на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра.

Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В українському Міноборони повідомили, що ЗСУ технічно готові до розведення військ у Петрівському та Золотому.

В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня, однак цього не сталося: кількома днями раніше бойовики обстрілювали ділянку розведення сил біля цих населених пунктів.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що для початку процесу розведення тиша повинна протриматися щонайменше 7 днів.

Згодом в Офісі президента повідомили, що розведення сил у Золотому наразі відклали через обстріли.

Поділитись: