Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що йому відомо про факти підбурювання людей до протестів у Нових Санжарах проти евакуйованих з Уханя українців та іноземців.

Про це він заявив в етері програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Так, у деяких людей була істерика, хтось був наляканий, у когось був страх, а страх, як відомо вбиває розум, а хтось на цьому намагався зігрітися. Маю на увазі, майбутні парламентські вибори чи навіть особисті корисливі цілі», — сказав він.

Міністр уточнив, що знає більше деталей про тих, хто саме підбурював людей протестувати, та уточнив, що президент цікавився цим питанням у нього та в голови Служби безпеки.

«На жаль, все це вилилося у таку ганебну поведінку, за яку нам потрібно вибачитися один перед одним і вже точно перед тими людьми, які понад 20 годин провели у дорозі і в кінці отримали те, що отримали», — додав очільник відомства.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що акції протесту в декількох регіонах країни проти розміщення у місцевих медзакладах українців, евакуйованих з Китаю, мали політичну підтримку. Пізніше додав, що замовники та організатори протестів проти евакуйованих з Уханя понесуть відповідальність.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: