У Мінську водії влаштували акцію протесту: сигналили, показували білі браслети з вікон і вмикали пісню Віктора Цоя «Перемен требуют наши сердца». Так вони протестують проти арешту на 10 діб двох діджеїв, які ввімкнули цю ж пісню на державному заході напередодні.

Про це повідомляють «Еврорадио» і «МБХ Медиа».

Акція відбувалася в різних районах білоруської столиці, зокрема і на проспекті Незалежності — поруч із будівлею Комітету з держбезпеки Білорусі. Утім пізніше правоохоронці рух по проспекту перекрили.

Що то за діджеї, через яких відбулася акція?

У Мінську 7 серпня відбувся суд над діджеями Владиславом Соколовським і Кирилом Галановим. Вони поставили 6 серпня пісню Віктора Цоя «Перемен!» на міському святі, куди приїхала опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська після заборони її мітингу на іншому майданчику.

Діджеям інкримінували дві статті: «Дрібне хуліганство» та «Непокора законному розпорядженню або вимозі посадової особи». Суд арештував їх на 10 діб.

Кандидатка в президенти? У Білорусі вибори, чи що?

Так, вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента.

Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: