Башар Асад назвав газову атаку на повстанський район Ідліб «стовідсотковою фабрикацію», яка мала на меті «виправдати ракетні удари» з боку США.

Президент Сирії Башар Асад назвав газову атаку на повстанський район Ідліб «стовідсотковою фабрикацію», яка мала на меті «виправдати ракетні удари» з боку США. Про це повідомляє Reuters.

За його словами, Сирія здала весь арсенал хімічної зброї ще у 2013 році і більше до нього не повертається. Наразі Асад вимагає «незаангажованого» розслідування інциденту, внаслідок якого загинуло щонайменше 89 осіб, серед яких були й діти.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія підтверджує використання зарину в газовій атаці по Ідлібу.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газомРезультати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Наступного дня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

Пізніше Путін назвав удар США по Сирії «агресією проти суверенної держави». Також РФ призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.

За даними CNN, американська розвідка перехопила розмови сирійських військових, в яких вони обговорювали підготовку газової атаки в сирійському Ідлібі.

 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile