Давайте знімемо рожеві окуляри й перестанемо анонсувати те, чого не буде найближчим часом.

Так відповів Роман Безсмертний — представник України у робочій підгрупі з політичних питань у Тристоронній контактній групі — на запитання про можливість звільнення українських моряків найближчими днями.

«Звільнення моряків знаходиться за межами процесу у Мінську. Щодо них є рішення Міжнародного трибуналу та діалог між президентом Зеленським і президентом Путіним. Українська сторона наполягає на безумовному виконанні цього рішення. Водночас я дуже прошу вас усіх — давайте знімемо рожеві окуляри й перестанемо анонсувати звільнення через день-два і т д. Це не просто важкий процес, це важкучий процес. Тому давайте перестанемо анонсувати те, чого не буде», — наголосив Берсмертний.

Нагадаємо, 17 липня Лефортівський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

15 липня українських моряків включили до списку обміну полоненими.

9 липня російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. В низці регіонів України оголосили воєнний стан.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.

25 травня 2019-го Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Однак Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків попри рішення трибуналу.

Поділитись: