Російські слідчі пред’явили остаточне обвинувачення усім 24 полоненим українським морякам, тепер починається новий етап справи — ознайомлення з її матеріалами.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив адвокат Микола Полозов.

«Враховуючи, що об’єм — близько 20 томів, ця стадія може зайняти достатньо тривалий час. Матеріал існує лише в одному екземплярі, тому кожен з 24 моряків і їхні адвокати повинні прочитати ці матеріали», — сказав він.

Полозов вважає, що на ознайомлення з матеріалами справи піде щонайменше 2-3 місяці.

«Тому ми очікуємо, що на наступному тижні слідство знову звернеться до суду з клопотанням про продовження терміну тримання під вартою (моряків — ред.). І вже починаючи з кінця липня, ми безпосередньо приступимо до ознайомлення зі справою», — резюмував захисник.

Нагадаємо, 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.

Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Росії. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Поділитись: