Указ шостого президента України Володимира Зеленського про спрощену процедуру надання українського громадянства росіянам, які зазнали політичних переслідувань у Російській Федерації та іноземцям-учасникам війни на Донбасі, є незаконним.

Про це заявив колишній представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Роман Безсмертний у прямому ефірі 24 каналу.

Дипломат зазначив, що авторами чинного закону про громадянство є він особисто та Геннадій Удовенко.

«А нинішній указ, підписаний президентом Зеленським, є незаконним та неконституційним. Бо президент не має права встановлювати порядок набуття чи позбавлення українського громадянства», – заявив Безсмертний.

За словами політика, Зеленський може лише видати акт про надання громадянства або позбавлення, якщо для цього є законні підстави.

«Замість того, щоб людині, яка розуміє українську мову і нею вже спілкується, Президент видав, особисто для мене, незрозумілий документ, який абсолютно ніяк не впливає на порядок набуття громадянства, але створює додаткові колізії в українському законодавстві», – вважає Безсмертний.

Він запевнив, що для тих, хто воював на стороні України, є можливість через комісію при Президенті України подати заяву про виконання відповідних вимог і отримати українське громадянство. 

«Я стверджую це, як автор цього закону. Більш ліберального закону про набуття громадянства немає в жодній країні світу», – підсумував він.

Раніше повідомлялось, що президент України Володимир Зеленський підписав указ, розширивши таким чином перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство. Ідеться про іноземців і осіб без громадянства, які воювали на Донбасі, і росіян, яких політично переслідують.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 13 серпня звільнив Безсмертного з посади представника України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

9 липня Зеленський уповноважив Безсмертного представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі замість Олександра Моцика.

У 2015 році Роман Безсмертний був призначений представником України в політичній підгрупі ТКГ. У квітні 2016 року вийшов з Мінського процесу.

17 липня Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на сході України за участю представників незаконних збройних формувань домовилась про чергове перемир'я на Донбасі. Так зване «хлібне перемир'я» розпочалося від початку доби 21 липня уздовж всієї лінії розмежування. Уперше сторони домовились про повний режим тиші, а представник політичної підгрупи в Мінську Роман Безсмертний зазначив, що вогонь на Донбасі домовились припинити «можливо і назавжди». Однак майже одразу обстріли знов почались.

Поділитись: